Blog

2

Bezglutenowa, polska marka Denver Food znika z rynku

21/09/2022

Bezglutenowa, polska marka Denver Food znika z rynku

21/09/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Bezglutenowa marka Denver Food była od zawsze

Bezglutenowa, polska marka Denver Food w 2021 r. poszerzyła asortyment, eksportowała towary do Zatoki Perskiej, hucznie weszła do sieci Auchan i Carrefour, a latem 2022 r.  ... zaczęła znikać z rynku. Firmowy sklep internetowy jest zawieszony, a rozczarowani klienci bezskutecznie szukają  ulubionych produktów w innych sklepach.

Czy to koniec marki, która niemal od zawsze była obecna w wielu polskich domach? Denver Food przez wiele lat zapewniał nam bezglutenowe produkty zbożowe i bakalie. Marka miała wiele hitów, niedostępnych nigdzie indziej.

Znam odpowiedź. 

Znani w całej Polsce

Marka Denver Food znika z rynku, bo właściciel ze względów zdrowotnych przekazał ją firmie Bio Planet. Jak ustaliłam nieoficjalnie, w planie jest, by niektóre produkty zostały na rynku pod marką Denver Food. Jak poznam szczegóły, niezwłocznie o tym napiszę. 

Jeśli macie jakieś ulubione produkty tej marki, zróbcie zapasy w internetowych sklepach bezglutenowych (np. w Friendly Food było do niedawna 61 produktów, teraz dostępnych jest zaledwie 8) oraz w sklepikach eko. Denver Food można (jeszcze) kupić w całej Polsce. 

Znani w całej Polsce
Bezglutenowe produkty zbożowe kupisz w sklepie Friendly Food

Obecni w wielu domach

Marka Denver Food przez te wszystkie lata na dobre wrosła w nasze domy. Ich bezglutenowe produkty zbożowe: kasze, ryże, mąki, płatki, musli, a także strączki, orzechy i owoce suszone, bezglutenowe pasztety wegańskie były znane z dobrej jakości, również w klasie BIO.

Właściciel Denfer Food, Przemek Gierak, odpowiadał na nasze kulinarne zachcianki i marzenia. Szukaliśmy bezglutenowej prażonej kaszy gryczanej, czarnego ryżu lub fasoli Jaś? Proszę bardzo. Sprowadzał to, co było potrzebne na rynku, regularnie badał na obecność glutenu i dystrybuował w całej Polsce. 

Obecni w wielu domach

Przemek, trzymaj się!

To bardzo przykre, gdy kłopoty ma osoba, która miała dla nas ogromne zrozumienie, która była naprawdę zainteresowana rozwijaniem oferty bezglutenowych produktów zbożowych w Polsce. Miałam stały kontakt z Przemkiem, pamiętam jego zapał i pasję.

Przemek, dzięki za Twoje wieloletnie starania i ogrom pracy na bezglutenowym rynku, trzymaj się. Dołączacie się do życzeń?

Przemek, trzymaj się!

KOMENTARZE (2)

Żaneta 23/09/2022 17:51
Wszystkiego najlepszego dla właścicieli sklepu Denever Food w szczególności szybkiego powrotu do zdrowia i życzliwych ludzi wokół:) Marto czy wiesz może czy sklep internetowy "Smaki diet" wznowi jeszcze swoją działalność?
Bezglutenowa Mama 24/09/2022 09:58
Z tego co wiem, to już nie.... Na szczęście działa sklep Jedzbezglutenu.pl który ma super ceny i produkty, oby on przetrwał trudne czasy :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się