Blog

Bezglutenowe mamy z Białegostoku poznały się w Tatrach

04/02/2019

Bezglutenowe mamy z Białegostoku poznały się w Tatrach

04/02/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jesteście osamotnione w diecie bezglutenowej swojego dziecka, czy macie w pobliżu inną bezglutenową mamę? Taka bratnia dusza pomaga czy może jest jednak niepotrzebna na co dzień? odpowiedź znajdziecie na profilu Bezglutenowej Mamy na Facebooku KLIK. Marta (po lewej) i Julita mieszkają w Białymstoku, ale dotąd nie wiedziały o swoim istnieniu. Julita ma dwie córeczki z celiakią, Marta – jedną, niedawno zdiagnozowaną. Poznały się na feriach z Bezglutenową Mamą w pensjonacie MOJE TATRY.  Teraz dziewczyny są w stałym kontakcie. Na zdjęciu Marta i Julita obierają jabłka do bezglutenowego ciasta drożdżowego. Wszystkim oczywiście bardzo smakowało. 

Pytania i lęki świeżo upieczonej bezglutenowej mamy….

Rodzice, którzy dowiadują że ich dziecko ma celiakię, mają przed sobą wiele trudnych miesięcy. Szok, niedowierzanie, przerażenie – „jak to teraz będzie?”, „co mam kupować do jedzenia?”, „czy wyrzucić cały gluten z kuchni?””skąd wziąć chleb bezglutenowy?”, „gdzie robić zakupy?”, „co z przedszkolem?”,”gdzie wysłać dziecko na kolonie bezglutenowe” – pytań są setki, a odpowiedzi nie tak łatwo znaleźć. Dlatego inna bezglutenowa mama, najlepiej blisko miejsca zamieszkania, jest na wagę złota…. Tak, grupa wsparcia w celiakii, jak w każdej innej chorobie, jest bezcenna. Kto potwierdzi?

Na zdjęciu powyżej: Ela, Kinga i Marta – bezglutenowe mamy na zimowych wakacjach bez glutenu w pensjonacie Moje Tatry

Gdzie szukać innych bezglutenowych mam?

Gdzie szukać grupy wsparcia dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej? Jest ich sporo w internecie, ale tam trudno o nawiązanie długotrwałej relacji. Dlatego innych bezglutenowych mam najlepiej szukać blisko domu: w sklepie z żywnością eko, przy regałach BIO w marketach, ale również na eventach, wakacjach bez glutenu, na rodzinnych turnusach bezglutenowych, ale również na koloniach bezglutenowych. Wiem po sobie – właśnie na takich imprezach nawiązałam fantastyczne znajomości, które przerodziły się w przyjaźnie. Alinę poznałam na kolonii bezglutenowej nad morzem, gdy odwoziłyśmy tam swoje córki. Madzię i Michała – na rodzinnym turnusie bezglutenowym w Kotlinie Kłodzkiej. Od tej pory mamy stały kontakt, jak rodzina ;)

Na zimowych feriach bez glutenu 2019 korzystamy z produktów znanych i sprawdzonych producentów

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się