Blog

Bezglutenowy opłatek na tort komunijny

18/05/2018

Bezglutenowy opłatek na tort komunijny

18/05/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jeśli przed Wami upieczenie bezglutenowego tortu na Pierwszą Komunię, mam dobrą wiadomość: w sprzedaży są bezglutenowe opłatki na torty komunijne. Można je kupić w sklepie internetowym PUTKA BEZ GLUTENU. Kosztuje 15 zł. Ten opłatek bezglutenowy na tort nie zawiera glutenu, pszenicy, kukurydzy, ani mixów. W składzie jest wyłącznie skrobia ziemniaczana, woda i oliwa z oliwek. Co ważne dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej, pochodzi z zaufanej piekarni. I bardzo możliwe, że wkrótce piekarnia wprowadzi zindywidualizowane bezglutenowe opłatki na torty – ze zdjęciami, napisami itp. 

Bezglutenowy tort taki, jak inne

To prawdziwy przełom na rynku bezglutenowym w Polsce: wreszcie są dostępne certyfikowane, bezpieczne w celiakii bezglutenowe opłatki na torty.  Można je kupić tutaj – w sklepie internetowym piekarni bezglutenowej PUTKA. Dostępne są trzy wzory. Nie zawierają alergenów, są prostokątne i do adresata docierają w nienaruszonym stanie (sama sprawdziłam). Zaprzyjaźniona Iza z Poznania na najbliższą niedzielę piecze właśnie dla nas tort na bezglutenową komunię Antka. On co prawda nie jest już na diecie bezglutenowej, ale jest na niej połowa zaproszonych gości :).

Można też zamówić tort bezglutenowy na każdą okazję w piekarni PUTKA – ale odbiór jest tylko w sklepach firmowych w Warszawie, Łodzi i okolicach. 

Tort bezglutenowy dla wszystkich gości

Jak pisałam wiele razy, bezglutenowa Pierwsza Komunia to spore wyzwanie, ale da się ogarnąć :). Zachęcałam również, by na uroczystość przygotować bezglutenowy tort dla wszystkich gości – bo wszystkim zasmakuje. Taki tort można upiec samemu, zlecić zadanie cukierni bezglutenowej (np. Glutenex, PUTKA BEZ GLUTENU) lub osobie, która zna zasady wypieków bezglutenowych w celiakii. Nie dajcie się tylko skusić zwykłym cukierniom, które oferują wypiek tortów bezglutenowych – pisałam o tym tutaj: Uwaga na „bezglutenowe tory i ciasta – KLIKNIJ

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się