Blog

1

Bezglutenowy regały w Lidlu w Czechach video

09/05/2022

Bezglutenowy regały w Lidlu w Czechach video

09/05/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Od niedawna (2021-2022r.) w sieci Lidl w Czechach przy wejściu do marketów są regały bezglutenowe. Podobne rozwiązania są we Włoszech, Austrii i w innych krajach. To ogromne udogodnienie – klient z celiakią i na diecie bezglutenowej może w jednym miejscu kupić chleb, makaron, ciastka, płatki, przekąski. Jako ciekawostkę podam, że na regale bezglutenowym w czeskim Lidlu znalazłam brownie bez glutenu polskiej marki Balviten ;)

Na podobne rozwiązanie od lat czekamy w Polsce. Walczymy w mediach społecznościowych, apelujemy i prosimy, by Lidl Polska również wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Regał bezglutenowy bardzo ułatwiłby zakupy dzieciom i dorosłym. Przecież w polskim Lidlu jest dużo produktów bezglutenowych (choć mniej, niż w Czechach), dlaczego zatem nie można stworzyć stoiska gluten-free? Skoro nawet psy i koty mają tam osobny regał, dlaczego nie bezglutenowcy? 

A teraz zobaczcie, jak wyglądają bezglutenowe zakupy w czeskim Lidlu. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebooki

KOMENTARZE (1)

Balbina 16/05/2022 12:03
Świetna sprawa - myślę, że zakupy spożywcze stałyby się szybsze. Człowiek zawsze musi się nabiegać po sklepie, aby znaleźć produkty bez glutenu. Kupuję je mojej córce, która nie toleruje tego składniku. Na początku byłam przerażona, bo myślałam, że przygotowywanie posiłków będzie trwało godzinami, ale nie jest tak źle :) Cieszę się, że rośnie świadomość dotycząca nietolerancji pokarmowych, bo znacznie ułatwia to życie. W większych miastach bez trudu można znaleźć restaurację, gdzie każdy znajdzie danie dla siebie.
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się