Blog

2

Bezglutenowy zajączek kica do dzieci nawet w czasie pandemii

09/04/2020

Bezglutenowy zajączek kica do dzieci nawet w czasie pandemii

09/04/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Mimo pandemii koronawirusa, bezglutenowy Zajączek odwiedzi wszystkie dzieci, jestem tego pewna. Jak sami wiecie, w tym roku nie miał łatwej pracy, ale jakoś dał sobie radę. Co Twojemu dziecku przyniósł bezglutenowy Zajączek? Czy udało Ci się zachować umiar podczas zakupów? A może wyręczył Cię kurier? U nas glutenowy i bezglutenowy Zajączek przyjdzie dopiero w niedzielę po śniadaniu, ale przygotowania zaczęłam na początku marca. Otóż Zajączek dał mi wtedy na przechowanie batoniki KitKat bez glutenu, jajeczka M&M’s bez glutenu i parę innych drobiazgów, u nas niedostępnych. Wiecie, skąd dotarły do Leszna?

Słodycze dla dziecka na diecie bezglutenowej

Z powodu pandemii koronawirusa wiele sklepów jest zamkniętych, sklepy internetowe miewają jeszcze opóźnienia, firmy nie nadążają z produkcją słodyczy bezglutenowych, no i obowiązuje jeszcze niemal całkowity zakaz wychodzenia z domu. Dlatego tak bardzo ucieszyłam się ze słodyczy, które na początku marca przywiozła dla moich dzieci Reiko, zaprzyjaźniona ratowniczka medyczna. Schowałam je głęboko w szafie i tam dotrwały bezpiecznie do bezglutenowego Zajączka. Żeby było jasne – ustaliłam to z brytyjskim darczyńcą 😍

Reiko zazwyczaj podrzuca nam słodycze, które są raczej nie do kupienia w Polsce przez dzieci na diecie bezglutenowej. Tym razem były to m. in. słodkie jajeczka „przepiórcze”, batoniki KitKat bez glutenu czy kolorowe jajeczka M&M’s. Niektóre są oznaczone jako produkty bezglutenowe, inne mają po prostu wiarygodną etykietę wskazującą na brak glutenu. Możliwe, że niektóry z tych produktów są też dostępne w naszym kraju, ale z powodu pandemii nie zalecam poszukiwań w różnych sklepach  – tak, jakbyś robiła to w każdym innym, normalnym czasie. 

Bezglutenowy Zajączek w czasach koronawirusa

Z uwagi na pandemię nie biegałam po sklepach i nie kupowałam wyszukanych słodkości na Zajączka. Kupiłam ulubione słodycze Zosi i Antka, dostępne w dyskoncie koło domu. 

Inne  – jak ciasteczka bezglutenowe BIO czy liofilizowane truskawki i orzechy- miałam zmagazynowane w szafie. Zresztą – moje dzieci są już tak duże, że równie mocno cieszy je finansowy Zajączek, więc nie przejmowałam się zbytnio zakupami. 

Prezenty na Zajączka dla Bezglutenowej Mamy

Bardziej dla zabawy, niż na poważnie, i ja napisałam list do Zajączka 😍 Poprosiłam o hiszpańską oliwę z oliwek Casas de Hualdo oraz o uzupełnienie zapasu przypraw bezglutenowych Magros. Z kolei glutenowy Daniel (dla tych, co nie wiedzą to mój mąż) zamówił czerwone wytrawne wino. Do mnie oliwa i przyprawy już dotarły i mam nadzieję, że kurier zdąży do jutra z winem….

A co znalazło się w Twoim koszyczku wielkanocnym? Czy do Twoich dzieci dotarł bezglutenowy Zajączek, czy przykica dopiero w niedzielę po śniadaniu wielkanocnym?


KOMENTARZE (2)

Bezglutenowiec 14/04/2023 15:14
Laysy zmieniły skład niedawno, mają już gluten. Dodają do nich pszenicę :(.
Bezglutenowa Mama 15/04/2023 10:47
Dzięki za cenną uwagę, to kolejny dowód, że musimy za każdym razem czytać etykiety produktów, bo producenci zmieniają skład lub miejsce wytwarzania ...
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się