Blog

Czekolada bezglutenowa w Auchan filmik live

28/07/2021

Czekolada bezglutenowa w Auchan filmik live

28/07/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Czekolada bezglutenowa to mój ulubiony temat. Wczoraj wybrałam się do Auchan, by zrobić sobie zapas bezglutenowej czekolady na wakacje w pensjonacie Moje Tatry. Czeka mnie sporo wycieczek w góry, z synem Antkiem chcemy wejść na Gerlach, Mnicha i coś tam jeszcze z kolosów. Czekolada bezglutenowa w plecaku to podstawa! Wpadłam do Auchan, sięgnęłam po znane mi czekolady 80%, ale jak srokę złoto, moją uwagę przyciągnęły czerwone opakowania czekolady bezglutenowej Red. Obleciałam cały dział i znalazłam jeszcze batoniki czekoladowe oraz bombonierkę bezglutenową. To chyba nowość w Auchan, bo jeszcze nawet na półkach nie było cen tych łakoci! Nagrałam szybki live na fejsbuku, na profilu Bezglutenowej Mamy KLIK. Zobaczcie poniżej. 

Czekolada bezglutenowa – obejrzyj live Bezglutenowej Mamy

Czekolada bezglutenowa w Auchan – duży wybór

Produkt jest naprawdę bezglutenowy, godny zaufania i na 1000% 😁 bezpieczny dla osób z celiakią, gdy na etykiecie widnieje wyraźny napis:  PRODUKT BEZGLUTENOWY. I kilka czekolad, które znalazłam wczoraj w Auchan, spełnia te wymogi.  To m. in. mleczna i deserowa czekolada bezglutenowa Goplany, kilka rodzajów czekolady Zaini oraz czekolada bezglutenowa Red bez dodatku cukru (także batoniki i bombonierka tej marki).

Inne czekolady znanych, dużych marek również są bezpieczne dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej, ale musimy dokładnie prześledzić etykietę. Jeśli w składzie nie ma glutenu, zbóż, pszenicy, jęczmienia itp. – to super. Ale trzeba jeszcze sprawdzić, czy producent ostrzega przed zawartością tych alergenów, przed tzw. zanieczyszczeniami krzyżowymi.  Jeśli ostrzega, to takiej czekolady nie kupujemy (to m. in. czekolady Terravita, Wedel, niektóre rodzaje Lindt, marki własne). Jeśli etykieta ostrzega tylko przed możliwą obecnością np. mleka, orzechów, soi itp.  – to taka czekolada jest OK. W tej kategorii są m. in. niektóre czekolady Milka (malinowa, biała, biała z kokosem), niektóre kinderki, a także wysokogatunkowe, ekskluzywne  czekolady. 

Czekolada bezglutenowa Red bez dodatku cukru

Jak wspomniałam, czekolady bezglutenowe Red KLIK bez dodatku cukru to chyba nowość w Auchan, bo na półkach nie mogłam znaleźć ich cen. Znalazłam za to batoniki i bombonierki bezglutenowe Red oraz kilka rodzajów czekolad. Wszystkie produkty tej marki są oznaczone napisem produkt bezglutenowy i wszystkie mają obniżoną kaloryczność. 

Można je kupić nie tylko w Auchan, ale również w sieciach Kaufland, Intermarche, E.Leclerc, a także w sklepach internetowych, m. in. Jedz Bez Glutenu KLIK, Strefa Mocy KLIK, Guiltfree KLIK, Sugarlesslife KLIK. Więcej informacji o tych czekoladach mona znaleźć na profilu fejsbukowym marki RED KLIK.

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się