Blog

Dzieci upiekły w mikrofalówce bezglutenowe "ciasto w kubku"

30/01/2023

Dzieci upiekły w mikrofalówce bezglutenowe "ciasto w kubku"

30/01/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ
Liczba osób 1 osoba
Czas 5 minut
Poziom Łatwe
Budżet Tanie

Gotowi na bezglutenowe ciasto w kubku, z mikrofalówki?

Tego jeszcze w Polsce nie było: czeska marka Nominal wypuściła na rynek saszetki Mug Cake - na jednoporcjowe, bezglutenowe ciasto z mikrofalówki, gotowe w 4 minuty! Czekamy, aż bezglutenowe ciasto w kubku pojawi się w Polsce, ... ale uczestnicy warsztatów kulinarnych z Bezglutenową Mamą przetestowali je już teraz!

Bezglutenowe ciasto w kubku to coś między sufletem, a biszkoptem, zjadane na ciepło, samodzielnie lub w towarzystwie bitej śmietany, owoców lub płynnej czekolady ...

Dzieci biorące udział w warsztatach były zachwycone szybkością i łatwością przygotowania pysznego deseru. Spodobała im się puszysta i lekka konsystencja, temperatura deseru, a także wyważona słodycz. Same zalety!

Dzieci potrafią!

Saszetki na bezglutenowe ciasto z kubka Mug Cake przywiozłam z jarmarku bezlekpovego w Pradze (KLIK).Pomyślałam, że dzieci na warsztatach bezglutenowych chętnie przetestują taki wynalazek. Nie myliłam się: w ruch poszedł Google Tłumacz i chwile później ustawiła się kolejka do mikrofalówki. 

To było coś, czego nie znają dzieci z celiakia w Polsce, dlatego "pieczenie" wzbudziło tyle emocji i radości.

Jak widzicie na zdjęciu obok, saszetka Mug Cake Nominal ma porządny skład, no i niezwykle łatwo można z niej przygotować pyszne ciasto w jednym z czterech smaków. Do wyboru w czeskich sklepach internetowych są też saszetki Mug Cake bez dodatku cukru i dla sportowców.

Dzieci potrafią!
Czeska marka bezglutenowa Nomial chce wejść na polski rynek
saszetka Mug Cake Nominal czeska bezglutenowa
Poznajcie wszystkie smaki saszetek Mug Cake czeskiej marki bezglutenowej Nominal

Na wakacje i na imprezy

Mam nadzieję, że czeska marka bezglutenowa Nominal szybko znajdzie w Polsce dystrybutora, bo saszetki Mug Cake to prawdziwy hit. Warto, by Polacy z celiakią i na diecie bezglutenowej też mieli do niej dostęp.

Takie saszetki przydadzą się na wakacjach, w hotelu lub w schronisku górskim, na biwaku, pod namiotem, w zagranicznej podróży - wszędzie tam, gdzie jest mikrofalówka i olej i mleko, a trudno o bezglutenowy posiłek.

Tym bardziej, że Mug Cake nie są zbyt słodkie, mogą więc stanowić nie tylko deser, ale tez część śniadania czy kolacji. 

Na wakacje i na imprezy

Przygotowanie bezglutenowego ciasta w kubku jest dziecinnie proste i trwa łącznie 5 minut! Niepotrzebny jest mikser, piekarnik, ani papier do pieczenia!

mug cake marki nominal bezglutenowe ciasto z kubka


{współpraca reklamowa}


KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się