Blog

Firma Soligrano podarowała szpitalowi fartuchy ochronne

27/05/2020

Firma Soligrano podarowała szpitalowi fartuchy ochronne

27/05/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

To jak dotąd jedyny taki dar w akcji „Bezglutenowy team dla szpitali” – firma Soligrano zamówiła na rzecz lokalnego szpitala w Łasku odzież indywidualnej ochrony dla personelu.  Z powodu kolejek w fabryce, dopiero teraz udało się sfinalizować zamówienie i dostarczyć 160 pielęgniarskich fartuchów ochronnych. Prezent dotarł w tym tygodniu, osobiście zawiózł go Kamil Rabenda, prezes firmy Soligrano. Odzież ochronną przekazano w odpowiednim momencie – z uwagi na trwającą od początku marca pandemię koronawirusa, szpital cały czas potrzebuje środków ochrony osobistej.  

„Zależało nam na bardzo realnej pomocy dla szpitali”

Firma Soligrano w swojej ofercie ma zarówno bezglutenowe jak i glutenowe produkty zbożowe: kasze oraz stworzone z najwyższą starannością mieszanki do samodzielnego przygotowania aromatycznych potraw, takich jak: ryżotto, kaszotto, gryczotto, vege burgery, racuchy. W ofercie Soligrano są również produkty z linii śniadaniowej takie jak: musli, puffinki i jagły z owocami. Produkty te z pewnością sprawdziłyby się w żywieniu pracowników szpitala i pacjentów, ale dyrekcja firmy postawiła na innego rodzaju pomoc.

  • Skontaktowaliśmy się z dyrekcją szpitala w Łasku, w celu ustalenia jakiego rodzaju wsparcie byłoby dla nich kluczowe w aktualnej sytuacji– relacjonuje Karolina Wosik -Nowakowska, koordynator biura zarządu w firmie Soligrano. – Wybór padł na zakup środków ochrony osobistej, które zapewniłyby bezpieczne warunki pracy załodze szpitala. Po konsultacjach z dyrekcją szpitala w Łasku zdecydowaliśmy o przekazaniu fartuchów ochronnych. Zamówiliśmy je od razu na początku kwietnia, po przystąpieniu do akcji „Bezglutenowy team dla szpitali”. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na rynku, dopiero kilka dni temu odebraliśmy jednorazowe, specjalistyczne fartuchy, które od razu trafiły do wybranego szpitala. 

Szpital otrzymał 160 jednorazowych fartuchów, które zostały przekazane na ręce dyrekcji szpitala.

Pomagamy w ramach akcji „Bezglutenowy team dla szpitali”

Akcję pomocy szpitalom zainicjowała marka Incola KLIK z Bielska Białej. Na tej bazie Bezglutenowa Mama stworzyła projekt „Bezglutenowy team dla szpitali” i zaprosiła do współpracy innych producentów żywności bezglutenowej w Polsce i Europie. 

Epidemia koronawirusa to czas, gdy warto stanąć ponad podziałami i codzienną konkurencją. Warto zjednoczyć się i stanąć ramię w ramię w szlachetnym działaniu. Razem pokażmy, że bezglutenowe środowisko i producenci żywności bezglutenowej, w obliczu dramatycznej sytuacji, potrafią nieść pomoc całej społeczności.

Dlatego Bezglutenowa Mama zaprosiła do współpracy wielu polskich i zagranicznych producentów żywności bezglutenowej. Chętne firmy samodzielnie przekażą pomoc wybranym placówkom, a działania te będą na bieżąco relacjonowane na blogu i w mediach społecznościowych Bezglutenowej Mamy. Jeśli ktokolwiek z Was – bezglutenowych czytelników – również ma pomysł i chce przyłączyć się do akcji, czekam na e-maile.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się