Blog

Gdzie zjeść bez glutenu w Bydgoszczy? Restauracja A'Favela zaprasza

21/10/2023

Gdzie zjeść bez glutenu w Bydgoszczy? Restauracja A'Favela zaprasza

21/10/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Restauracja bezglutenowa A'Favela w Bydgoszczy - jedyna taka!

Jeśli dopadnie Was głód w okolicach Bydgoszczy, wbijcie nawigację i wpiszcie: restauracja bezglutenowa A'Favela. Naprawdę warto nawet zjechać z trasy, by poznać ich fenomenalną i zdrową kuchnię bezglutenową. Większość dań powstaje na bazie mąki z tapioki.

Odwiedziłam ich w maju tego roku, podczas weekendu u zaprzyjaźnionej rodziny z celiakią. Każdy z nas zamówił inne danie i dzięki temu popróbowaliśmy kilku różnych potraw. 

Zobaczcie to na filmiku, obejrzyjcie też fotki w galerii zdjęć poniżej, by poznać ceny i propozycje menu.

Jeszcze raz: jeśli zastanawiacie się, gdzie zjeść bez glutenu w Bydgoszczy, odpowiedź brzm: A'Favela w centrum miasta. Uważajcie tylko: niektóre dania są glutenowe, precyzyjnie czytajcie menu i składajcie zamówienie z zaznaczeniem, że chorujecie na celiakię. 

A jak już odwiedzicie restaurację bezglutenową w Bydgoszczy, podzielcie się w komentarzach opiniami :)


Galeria zdjęć: restauracja bezglutenowa A'Favela w Bydgoszczy

a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 10 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 9 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 8 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 7 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 6 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 5 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 4 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 3 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 1 a'favela restauracja bezglutenowa w bydgoszczy 2

Dobra Knajpka w okolicach Bydgoszczy

W okolicach Bydgoszczy, blisko zalewu Koronowskiego, przy ścieżce rowerowej we wsi Samociążek, jest jeszcze Dobra Knajpka. Tę restaurację poleciła nam zaprzyjaźniona rodzina, która kilka razy w roku jada tam bezglutenowe obiady.

Personel nie ma ukończonego kursu o diecie bezglutenowej, ale właścicielka restauracji dba, by znali podstawowe zasady przygotowania takich posiłków. 

Zgodnie z jej sugestią zjedliśmy łososia z grillowanymi warzywami, sałatkę z kurczakiem, grillowany schab z kością, a jeden z glutenożerców zamówił sobie burgera - bo mógł 🤪

Jeśli będziecie w tych stronach albo w drodze nad morze, możecie wpadać na jedzonko, ale zawsze uprzedźcie, że macie dietę bg. Galeria zdjęć - poniżej.

Dobra Knajpka w okolicach Bydgoszczy
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BezglutenowaMama-Glutenfreemom (@bezglutenowamama)

Galeria zdjęć z Dobrej Knajpki w Bydgoszczy

gdzie zjesc bez glutenu w bydgoszczy restauracja bez glutenu w bydgoszczy dobra knajpka jedzenie bezglutenowe koło bydgoszczy restauracja bezglutenowa
Poradnik: jak zamawiać jedzenie bezglutenowe poza domem?


KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się