Blog

Kultowe zapiekanki bezglutenowe w Krakowie - musisz odwiedzić to miejsce!

07/03/2024

Kultowe zapiekanki bezglutenowe w Krakowie - musisz odwiedzić to miejsce!

07/03/2024

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Musisz to spróbować: kultowe krakowskie zapiekanki bezglutenowe blisko Wawelu!

W Krakowie bezglutenowcy już nie muszą głodować! Blisko Wawelu powstało bistro ZAPIEKANE, gdzie Paweł i Sławek serwują kultowe zapiekanki krakowskie w wersji bezglutenowej!

To magiczne miejsce na kulinarnej mapie miasta - przy ul. Koletek 7. Trzy stoliki, mały bar, za to wspaniałe i różnorodne jedzenie oraz rodzinna atmosfera. 

Krakowskie zapiekanki bezglutenowe są duże, sycące i bogate, mięsne lub wegańskie, w wersji klasycznej lub XXL. Jak kto lubi :)

Koniecznie zapiszcie sobie ten adres, a jak już dotrzecie do bistro, pozdrówcie Sławka i Pawła od Bezglutenowej Mamy :) Możecie też przeczytać cudowne komentarze pod postem na moim profilu instagramowym (kliknij na dole wpisu)). 

Takich ludzi nie ma wielu

Takich ludzi nie ma już zbyt wielu, tym większa radość, gdy ma się szczęście ich spotkać. Spotykasz kogoś i od razu wiesz, że w Waszych żyłach płynie ta sama krew. I czujesz, że znacie się od lat. Chłopaki o gołębich sercach i ich maleńkie bezglutenowe bistro w Krakowie rozjaśnili mi dziś dzień. I nakarmili przepysznie ciało i duszę. Na pewno tam wrócę nie raz i Was też zachęcam ❤️

Paweł i Sławek prowadzą bliziutko Wawelu ZAPIEKANE, magiczne miejsce na kulinarnej mapie miasta. Trzy stoliki, mały bar, za to wspaniałe i różnorodne jedzenie oraz rodzinna atmosfera. Klienci stają się przyjaciółmi, tak jak Krzysiek (na zdjęciu po prawej), tata 13-letniej Hani z celiakią, który wpadł po pączki, a został na kawie.

Takich ludzi nie ma wielu

Zapiekanki z "okrąglaka" to fenomen kulturowy Krakowa. Bułki sprzedawane z okienek stały się jednym z symboli miasta. Dlatego Paweł i Sławek postawili na zapiekanki bezglutenowe. 

zapiekanki bezglutenowe w krakowie

Nie tylko zapiekanki bezglutenowe

Bistro powstało niespełna rok temu (czyli w 2023 r.). To pomysł Sławka, który ma celiakię i dobrze wie, jak to jest nie móc nic jeść w mieście, zwłaszcza w tym słynących z zapiekanek z "okrąglaka". ZAPIEKANE serwuje jedzenie 100% bezglutenowe, ale też są dania wege, vegan czy bez laktozy (ale też mięsne i rybne).

Hamburgery, zapiekanki, hot-dogi, pizzerinki, pierogi. Wszystko robione od podstaw, na miejscu. Do tego kawa, herbata (np. pomarańczowa z miodem, niebo), soki. A niedługo będą kręcone lody włoskie!    

Nie tylko zapiekanki bezglutenowe

Są momenty, że na zapiekankę bezglutenową trzeba czekać nawet godzinę lub dłużej, dlatego bistro ma się powiększyć.

Kochamy je podwójnie

Bistro musi się rozbudować, bo są takie dni, że na zapiekankę trzeba czekać godzinę, ale bywają i takie momenty, gdy przez 2 godziny nikt tam nie zagląda. Taka specyfika niszowych lokali, dlatego kochajmy je podwójnie ❤️

Zjadłam zapiekankę z tuńczykiem, pyszna bułka, bogate nadzienie, spora porcja sałaty - bardzo się najadłam i wzięłam jeszcze na wynos zapiekankę dla Zosi, do podgrzania w domu.

Dziś w bistro w ogóle drzwi się nie zamykają, co chwilę ktoś wpada po zamówione pączki, ale od razu zostaje na kawie i pogaduchach. Bo od Sławka i Pawła nie da się tak po prostu wyjść - dla każdego mają dobre słowo, uśmiech, życzliwą radę.

Tak. Odkryłam dziś niezwykłe miejsce bezglutenowe w Krakowie. Wracam najedzona i pełna dobrej energii. Utwierdzona w tym, że ludzie o „tej samej grupie krwi” są nam potrzebni do życia jak powietrze.

Kochamy je podwójnie
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BezglutenowaMama|przepisy bezglutenowe (@bezglutenowamama)

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się