Blog

Mamy dwa wolne miejsca na specjalistycznych koloniach bezglutenowych 2023

02/06/2023

Mamy dwa wolne miejsca na specjalistycznych koloniach bezglutenowych 2023

02/06/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Pysznie, aktywnie i zdrowo na specjalistycznych koloniach bezglutenowych

Piętnaście dni szczęścia, zabawy, pysznego jedzenia i integracji dzieci na diecie bezglutenowej - tak co roku wyglądają kolonie z Bezglutenową Mamą. To jedyny taki projekt w Polsce i Europie, realizowany od 2016 r., gdzie wszyscy uczestnicy i kadra są na rygorystycznej diecie bezglutenowej. 

Wyróżnia nas to, że nie są to kolonie z dietą bezglutenową (a więc tylko z opcją takiej diety, przygotowywanej w zwykłej kuchni), ale specjalistyczne kolonie bezglutenowe, 100% gluten-free.

Z przyczyn losowych pod koniec maja zwolniły się dwa wolne miejsca na specjalistyczne kolonie bezglutenowe 2023. Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zapraszam do kontaktu mailowego. 

kolonie bezglutenowe 2023

Kuchnia wyróżnia kolonie z Bezglutenową Mamą

 • 100 % bezglutenowa kuchnia, wszystkie dzieci i kadra są na diecie bezglutenowej, w ośrodku nie ma innych grup
 • wszystkie zakupy osobiście robi Bezglutenowa Mama
 • urozmaicone i bogate jedzenie
 • 5 posiłków
 • szwedzki bufet na śniadaniu
 • w menu są m. in. pyzy drożdżowe, domowe pierogi, pizza, wrapy, lody w wafelkach, burgery, domowe pieczywo, bajgle, sushi, mnóstwo warzyw i owoców itd.
 • zero dyskryminacji dzieci na dodatkowych, leczniczych dietach eliminacyjnych (mleko, jaja, kakao, orzechy itd.)
 • bogate imprezy urodzinkowe z tortem i smakołykami
Kuchnia wyróżnia kolonie z Bezglutenową Mamą

Ale nie tylko bogata i specjalistyczna kuchnia wyróżnia nasze kolonie bezglutenowe.

Integracja, zabawa, ruch

 • wszystkie dzieci są na diecie bezglutenowej, dzięki czemu wspierają się, integrują i dzielą doświadczeniami z życia na diecie bezglutenowej
 • wszystkie dzieci czują się jak zdrowi rówieśnicy, nie muszą ciągle uważać na to, co jedzą
 • bogaty program układany przez Bezglutenową Mamę, nastawiony na ruch, aktywność, zabawę
 • empatyczne podejście do wszystkich uczestników
 • w tym roku będziemy obserwować start balonu
Integracja, zabawa, ruch

Specjalistyczne kolonie bezglutenowe to najdłuższy taki obóz w Polsce: każdy turnus trwa 15 dni (14 nocy)!

Kadra - jedyna taka

Kadra na naszych specjalistycznych koloniach bezglutenowych to wychowawcy, których znamy osobiście. Wyróżniają się empatycznym podejściem, ciepłem, dobrą energią, poczuciem humoru, zaangażowaniem i odpowiedzialnością.

W większości mają celiakię i są na diecie bezglutenowej. Niektórzy są naszymi byłymi kolonistami na zdjęciu: Kinga z Wrocławia).

Specjalistyczne kolonie bezglutenowe wyróżnia również to, że dziećmi opiekuje się więcej wychowawców, niż wymagają przepisy oświatowe. Dzięki temu możemy poświęcić kolonistom więcej czasu, zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo i moc zabaw.

Cieszymy się, że ufają nam zarówno rodzice w Polsce, jak w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Austrii, Ukrainie - bo i stamtąd docierają do nas koloniści. 

Kadra - jedyna taka

Dwa wolne miejsca na turnusie dziecięcym

Właśnie otrzymaliśmy informację, że z przyczyn losowych na kolonie nie dotrze dwoje dzieci z Ukrainy, dlatego zwolniły się dwa miejsca. Chodzi o turnus dziecięcy, dla kolonistów w wieku 7-11 lat. 

Kolonie z dietą bezglutenową 2023 odbywają się we Wroniawach w Wielkopolsce, w terminie 9-23 lipca. Będziemy mieszkać w pałacu otoczonym rozległym i ogrodzonym parkiem, w odległości 7 km od jeziora i wielu atrakcji turystycznych. 

Dwa wolne miejsca na turnusie dziecięcym

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: klonie@bezglutenowamama.p. O przyjęciu dziecka na kolonie bezglutenowe decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy słonecznie :) 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się