Blog

Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 w czeskich Karokonoszach - program

03/04/2024

Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 w czeskich Karokonoszach - program

03/04/2024

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Program: Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 w czeskich Karokonoszach

Poznajcie program - II Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 w czeskich Karkonoszach to moc atrakcji dla dzieci. To też integracja rodzin na diecie bezglutenowej i mnóstwo zabawy z bajkowymi bohaterami oraz przy czeskiej kapeli.

Spotykamy się w dniach 18-21 kwietnia w Chacie u Jirki (miejscowość Dolni Dvur blisko Trutnova).

Zobaczcie, co się będzie działo w poszczególnych dniach (plakat jest na samym dole artykułu).

Zadbaliśmy o bogaty program, tak aby każda rodzina znalazła w nim coś dla siebie. Ze szczególną troskliwością szykujemy grę terenową z Bolkiem i Lolkiem, a także z rodziną Rumcajsa. Naprawdę będzie się dużo działo!

miedzynarodowy dzien celiakii 2024

Dla dzieci i dla dorosłych

Międzynarodowy Dzień Celiakii w czeskich Karkonoszach już na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń gluten-free. W pierwszej edycji wzięło udział około 80 osób, tym razem będzie dwa razy więcej uczestników! Wszyscy będą zakwaterowani w pobliskich pensjonatach, a posiłki i cały program będzie realizowany w Chacie u Jirky (Dolni Dvur blisko Trutnova).

Zaplanowaliśmy zabawy integracyjne, grę terenową dla dzieci (z Rumcajsem i Bolkiem i Lolkiem), wycieczkę do huty szkła (i warsztaty dla chętnych), górskie wyprawy, zabawy z Karkonoszem, a także biesiady przy muzyce na żywo. 

Dla dzieci i dla dorosłych

Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 zapowiada się fascynująco, przygotowaliśmy bogaty program i moc atrakcji.

Zaczęło się od 10-lecia

Pomysł zorganizowania Międzynarodowego Dnia Celiakii zrodził się w ekipie Bezglutenowej Mamy oraz Klubu Celiakie Pro Ostravu - obie organizacje właśnie w 2013 r. świętowały 10-lecie!

Wtedy gospodarz Chaty u Jirky (bezglutenowa karczma / pensjonat w czeskich Karkonoszach) ugościł nas wspaniałymi tortami urodzinowymi - ciasta wystarczyło dla wszystkich! Tym razem nie planujemy tortów, ale słodkości oraz pysznych czeskich dań też nie zabraknie dla nikogo. A pieczywo na wydarzenie dostarczy w całości polski Balviten, który uruchamia właśnie w Czechach swój firmowy sklep internetowy!

Zaczęło się od 10-lecia

II. Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 w Karkonoszach - poznaj dokładny program wydarzenia.

miedzynarodowy dzien celiakii 2024

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się