Blog

Myślała, że jest w kuchni obustronnie leworęczna, a teraz piecze takie drożdżówki bezglutenowe!

08/01/2023

Myślała, że jest w kuchni obustronnie leworęczna, a teraz piecze takie drożdżówki bezglutenowe!

08/01/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Dobra, bezglutenowa książka kucharska działa cuda!

Muszę Wam opowiedzieć tę historię. Ewa ma celiakię od ponad 10 lat i dotąd była przekonana, że jest w kuchni obustronnie leworęczna. Tęskniła za plackiem drożdżowym, za dobrym chlebem, za drożdżówkami i pierogami, ale nie miała odwagi na takie wyzwanie.  

W grudniu tego roku coś się zmieniło. Dostała w prezencie moją książkę kucharską "W kuchni Bezglutenowej Mamy", którą przeczytała od deski do deski. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki uwierzyła w siebie i ... przed Wigilią upiekła pierwszy chleb, który się udał. Od razu poszła dalej: ulepiła pierogi i uszka, upiekła piernik i babkę piaskową. 

Ale posłuchacie, co Ewa zrobiła wczoraj! Upiekła z mojego przepisu bezglutenowy wieniec cynamonowy, co prawda bez cynamonu, za to z masą makową, która czekała w lodówce na swoje przeznaczenie. Wyobrażacie sobie taki eksperyment u początkującej gospodyni bezglutenowej! I to udany w 100%!

najlepsza bezglutenowa ksiazka kucharska
Tutaj można obejrzeć i kupic bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było!

Drożdżówki bezglutenowe jak malowane

Ewa nie lubi marnować jedzenia, uwielbia za to bezglutenowe ciasto drożdżowe. W lodówce znalazła trochę masy makowej ze świąt i przejrzała dokładnie moją bezglutenową książkę kucharską. Uznała, że upiecze wieniec cynamonowy, ale ... z masą makową.

  • Szczegółowo przeczytałam przepis. Wszystko jest tak dobrze wytłumaczone! To naprawdę przepisy bezglutenowe dla każdego!  - relacjonuje Ewa w emailu.- Skorzystałam też z porady, by proces wykonania ciasta drożdżowego i jego konsystencję obejrzeć dokładnie w portalu Bezglutenowamama.plFaktycznie były tam zdjęcia pokazujące, jak to zrobić krok po kroku. Bezcenna była też porada o dodawaniu mleka do ciasta, aż do uzyskania dobrej konsystencji. Uwierzyłam, że mi się uda!
Drożdżówki bezglutenowe jak malowane

Gdy Ewa ułożyła sobie to w głowie w całość, praca poszła już jak z płatka. Godzinę później wyjmowała z pieca swoje pierwsze w życiu bezglutenowe ciasto drożdżowe! - kilka małych wieńców (lub dużych drożdżówek, jak kto woli).

Żałuje, że czekała tyle lat!

Pierwsze drożdżówki  bezglutenowe i od razu sukces! Wieniec wyszedł puszysty, lekki, pyszny - jak pszenny.

  • Żałuję, że tyle lat zwlekałam z pieczeniem, że tak bałam się niepowodzenia i zmarnowania produktów - pisała dalej Ewa w e-mailu. - Dzięki Twojej książce wiem, że skoro nawet ja upiekłam bezglutenowe drożdżówki, nie ma rzeczy niemożliwych!

Przed Ewą koleje wyzwanie: od 10 lat nie jadła stefanka, a przepis też jest w książce kucharskiej Bezglutenowej Mamy. Ewa już nie może się doczekać tego smaku!

Żałuje, że czekała tyle lat!
najlepsza bezglutenowa ksiazka kucharska

Nie po raz pierwszy słyszę, że moje przepisy bezglutenowe są dla każdego. Owszem, niektóre są skomplikowane, dla bardziej zaawansowanych piekarzy czy cukierników. Zdecydowana większość, to przepisy bezglutenowe dla każdego


KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się