Blog

Łykasz probiotyki? Nie pomogą, jeśli nie zaczniesz jeść cebuli! - video

21/12/2023

Łykasz probiotyki? Nie pomogą, jeśli nie zaczniesz jeść cebuli! - video

21/12/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Same probiotyki to dopiero połowa sukcesu

Prebiotyki są pokarmem dla probiotyków, czyli żywych kultur bakterii. Co to oznacza dla człowieka?

Jeśli nie jesz prebiotyków, to probiotyki i wszelkie dobre bakterie w jelitach nie namnażają się. A to duży kłopot dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej.

Dlatego w codziennej diecie muszą być probiotyki (kiszonki, nabiał fermentowany) lub suplementy diety (probiotyk bezglutenowy to m.in. San Probi), a także prebiotyki, zawarte w skórce warzyw i owoców, w cebuli, czosnku, bananach, w inulinie z cykorii albo w bezglutenowej żywności funkcjonalnej (marka Bezgluten wypuściła niedawno serię Brevito Prebiotic).   

Bezpieczny bezglutenowy progiotyk - San Probi. Dowiedz się więcej.

Probiotyk + prebiotyk = zdrowie

Jak już wiecie, probiotyki, które łykacie w kapsułkach lub kroplach, namnażają się dzięki prebiotykom i dopiero wtedy mogą efektywnie oddziaływać na nasz układ pokarmowy, ale też na cały organizm, w tym na zdrowie psychiczne. Podczas stresu, przy niewłaściwych nawykach żywieniowych oraz po antybiotykoterapii szkodliwe bakterie, które w zdrowym organizmie są nieliczne (około 10%), namnażają się, co powoduje rozwój chorób takich jak: zaparcia, biegunka, wzdęcia. Probiotyki (+ prebiotyki) pomagaja temu zapobiehgać i przywracają dobrą mikroflorę w jeitach. 

Probiotyk + prebiotyk = zdrowie
Dowiedz się więcej o nowej bezglutenowej żywności funkcjonalnej z prebiotykiem - Brevito Prebiotic
probiotyki bezglutenowe san probi przebadane

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się