Blog

Nie wyjeżdżaj na wakacje bez glutenu bez tych dwóch produktów

14/04/2024

Nie wyjeżdżaj na wakacje bez glutenu bez tych dwóch produktów

14/04/2024

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Te dwa produkty bezglutenowe uratują Cię od głodu na wakacjach

Nieważne, czy spędzasz wakacje bez glutenu pod namiotem, w wynajętym mieszkaniu w Polsce lub za granicą, czy w pensjonacie. Zawsze zabierz ze sobą te dwa produkty bezglutenowe.

Zapisz sobie koniecznie:

Niezależnie od tego, gdzie będziesz, gdy złapie cię głód, makaron z sosem uratują Ci życie :) Na dodatek 99% dzieci uwielbia makaron z sosem pomidorowym, więc nawet niejadek chętnie sięgnie po taki posiłek. 

Przetestowałam ten patent na wakacjach bez glutenu w całej Europie: pod namiotem, na koloniach, w pensjonacie - jest niezastąpiony. 

Zobacz, w ilu sytuacjach makaron bezglutenowy z sosem pomidorowym ratował nam życie. 

najlepszy makaron bezglutenowy
Makarony bezglutenowe Barilla - zobacz pełen skład

Makaron bezglutenowy z sosem pomidorowym

Spaghetti po bolońsku lub z każdym innym, gotowym sosem pomidorowym, to nie tylko danie dla tych, którzy nie lubią gotować. To też szybki obiad dla zapracowanych mam albo po zejściu z gór czy po całym dniu spędzonym nad wodą. 

Takie danie jest bardzo pożywne: sycący makaron, który szybko dostarczy porządną porcję kalorii oraz warzywny sos, który ma dodatkowo błonnik, ewentualnie mięso. Liczy się też ekspresowe wykonanie takiego posiłku i zużycie zaledwie dwóch garnków. 

Ugotowany już makaron bezglutenowy z sosem można też zapakować do lunchboxa do szkoły, pracy lub na plażę.

Ale tu jest jeden warunek: warto zadbać, aby był to najlepszy makaron bezglutenowy: który się nie skleja, nie rozgotowuje, nie gotuje się 30 minut (!), no i po ugotowaniu każda nitka trzyma się oddzielnie.

Tanie makarony bezglutenowe z dyskontów, tzw. marek własnych, nie zawsze spełniają te wymagania. W efekcie może się zdarzyć, że danie w lunchboxie zamieni się w niezbyt apetyczną papkę.

Dlatego lubię korzystać z dobrych, włoskich makaronów bezglutenowych.

Makaron bezglutenowy z sosem pomidorowym

Dlatego lubię korzystać z dobrych, włoskich makaronów bezglutenowych, najczęściej mam w domu makarony i sosy bezglutenowe Barilla, ale mam też jedną ulubioną polską markę - makarony Incola. 

doby makaron bezglutenowy jak pszenny barilla

Barilla rządzi na koloniach z Bezglutenową Mamą

Wszystkie walory makaronów bezglutenowych Barilla sprawiają, że są one w obozowym menu niemal od początku istnienia kolonii z Bezglutenową Mamą. Serwujemy makaron spaghetti i penne: w zupach, z sosami, w sałatkach, z pesto.

Ale najbardziej doceniamy je podczas obozowych wycieczek, gdy w styropianowych pojemnikach zabieramy ze sobą obiad na plażę lub do lasu.

Otóż zawsze jest to makaron penne lub spaghetti i sos boloński (gotowy sos Barilla + dużo dużo mięsa). Ugotowane rano, zapakowane w stalowe bemary, a następnie w styropianowe pojemniki, zachowują idealny stan przez kilka godzin, akurat do obiadu. 

Na takich wyjazdowych obiadach mamy zwyczaj, że to koloniści nakładają każdemu makaron z sosem. I właśnie dzięki temu, że makaron bezglutenowy Barilla zachowuje swój kształt oraz sprężystość, radzą sobie z tym zadaniem nawet kilkulatkowie :) 

Z doświadczenia na pierwszych koloniach bezglutenowych w 2016 r. wiemy, że tanie makarony w ogóle nie sprawdziłyby się w takim systemie ...

Barilla rządzi na koloniach z Bezglutenową Mamą
gdzie kupić makaron bezglutenowy

Gdzie kupić makarony bezglutenowe Barilla?

Całe szczęście, że makarony bezglutenowe Barilla są dość powszechnie dostępne zarówno w sklepach internetowych, jak i w marketach, a nawet dyskontach! 

Znajdziecie je w Carrefour, Auchan., E. Leclerc, a także w dyskoncie Netto. Kosztują około 9-12 zł za 400 g.

Szkoda tylko, że w powszechnej sprzedaży jest tylko makaron bezglutenowy spaghetti i penne, a nie ma fusilli (czyli świderków), bo świderki zdecydowanie lepiej sprawdzają się w sałatkach.

Z kolei w sąsiednich Czechach są zdecydowanie droższe, np. w hipermarkecie Globus opakowanie kosztuje około 15-16 zł (zobacz na zdjęciu obok).

Gdzie kupić makarony bezglutenowe Barilla?
makaron bezglutenowy jaki najlepszy

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się