Blog

Ogłaszamy zapisy na Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 w Czechach! Z Rumcajsem i Bolkiem Lolkiem!

22/01/2024

Ogłaszamy zapisy na Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 w Czechach! Z Rumcajsem i Bolkiem Lolkiem!

22/01/2024

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024, czyli polsko - czeskie spotkanie bezglutenowe

W tym roku Międzynarodowy Dzień Celiakii będzie obchodzony w wyjątkowy sposób. W sercu malowniczych Karkonoszy odbędzie się polsko - czeskie bezglutenowe spotkanie z bohaterami bajek: z Rumcajsem i Bolkiem i Lolkiem.

Podobnie jak rok temu, gościć nas będzie bezglutenowa Chata u Jirki (blisko Trutnova), która zapewni wyśmienite czeskie jedzenie gluten free oraz liczne atrakcje da dzieci i dorosłych.

Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024 odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia 2024 r. Liczba miejsc jest niestety ograniczona, dlatego serdecznie zapraszam do zapisów. 

Wydarzenie organizują: Klub celiakie pro Ostravu a Moravskoslezský kraj i Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy. 

polsko czeskie spotkanie bezglutenowe miedzynarodowy dzien celiakii 2024

Kiedy i gdzie?

 • Termin 18 - 21 kwietnia 2024 r. (4 dni, 3 noclegi)
 • Oferta: nocleg, 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja), przejażdżka kolejką po okolicy, ognisko, zabawa z kapelą, biesiadowanie, wycieczka w góry, bogaty program dla dzieci
 • Cena: 900 koron za dobę, dzieci od lat 2 - 800 koron za dobę
 • Rezerwacje: do połowy stycznia 2024
 • Potwierdzenie pobytu: wpłata 30% zaliczki (w złotówkach) do 31 stycznia 2023 r. (numer konta zostanie podany w wiadomości email)
 • Liczba miejsc jest ograniczona

W Chacie u Jirki można sobie dokupić obiad, kanapki na prowiant, desery, napoje. dokupić obiady w Chacie u Jirki, a także gotowe kanapki, ciasta i desery (płatność w euro i koronach). W sprzedaży będzie lane piwo bezglutenowe: zwykłe i bezalkoholowe

Jak się zapisać?

Zapisy trwają do 15 lutego 2024 r.

 • na adres email: fischer.ania@wp.pl
 • w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, miasto, numer telefonu, liczbę dorosłych i liczbę dzieci oraz wielkość pokoju (np. 2-osobowy, 4-osobowy, 9-osobowy itp.)
 • w emailu zwrotnym zostanie przesłana informacja o wpłacie zaliczki (w złotówkach), pozostała płatność - na miejscu - w koronach
 • polska grupa będzie nocować w pensjonacie Chata Jitka oraz Janova Bouda 
Jak się zapisać?

Właściciel Chaty u Jirki samodzielnie piecze rano bułeczki bezglutenowe na śniadanie

międzynarodowy dzien celiakii 2024

Atrakcje

Atrakcje, przygotowane na Międzynarodowy Dzień Celiakii 2024:

 • polsko - czeska biesiada w Chacie u Jirki
 • odwiedziny Ducha Gór - Karkonosza
 • przejażdżka ciuchcią górską
 • program dla dzieci z Rumcajsem i Bolkiem Lolkiem
 • zabawy, konkursy
 • wycieczka górska 
Atrakcje
Dowiedz się więcej o chacie u Jirki - o bezglutenowym pensjonacie w czeskich Karkonoszach
międzynarodowy dzien celiakii 2024

We własnym zakresie można pojechać do aquaparku Vrchlabí, do Trutnova, na gondolę do Janskich Lazni, na Śnieżkę itp. Udział we wszystkich zajęciach nie jest obowiązkowy :) 

Jak było rok temu?

Międzynarodowy Dzień Celiakii, czyli polsko - czeskie spotkanie bezglutenowe w Karkonoszach, po raz pierwszy odbyło się w kwietniu 2023 r. Miejsca rozeszły się w jeden dzień, tak wielki było zainteresowanie!

Bawiliśmy się doskonale, zachwycone były też dzieci, dla których gospodarz Jirka przygotował moc niespodzianek!

Podobnie jak rok temu, wydarzenie potrwa aż 4 dni i posmakujemy doskonałą kuchnię czeską w bezglutenowym wydaniu, czeka nas też wiele nowych znajomości, bo Czesi to  bardzo przyjazny i otwarty naród - a bezglutenowcy są przyjaxni podwójnie :) 

Jak było rok temu?

Nie mogę doczekać się tego spotkania, tym bardziej że Bezglutenowa Mama i czeski Klub Celiakie pro Ostravu mają za sobą już wiele wspólnych działań i jeszcze więcej planów na przyszłość. Cieszę się, że polscy celiacy będą mogli spędzić z czeskimi 4 pyszne dni, pełne atrakcji. Nie martwcie się o barierę językową. Czesi z Ostravy dobrze rozumieją język polski i naprawdę można się wspólnie dogadać. To co, rezerwujecie miejsca i widzimy się 28 kwietnia na Międzynarodowym Dniu Celiakii w Karkonoszach? Liczba miejsc jest ograniczona, nie zwlekajcie :) 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się