Blog

4

Skorzystaj, póki trwa sezon! Owocowe wypieki z piekarni Putka Bez Glutenu!

16/08/2023

Skorzystaj, póki trwa sezon! Owocowe wypieki z piekarni Putka Bez Glutenu!

16/08/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Bezglutenowe ciasta ze świeżymi owocami skosztujesz tylko latem!

Wyjątkowo słodkie maliny, soczyste jagody i pełne witamin borówki są pyszne właśnie teraz, prosto z krzaczka lub z targu, ale genialnie smakują zanurzone w świeżych wypiekach bezglutenowych. 

Bogatą kolekcję bezglutenowych ciast i drożdżówek ze świeżymi owocami sezonowymi znajdziecie w piekarni Putka Bez Glutenu. Puszyste drożdżówki bogato nadziane malinami lub morelami, biszkoptowe ciasto z jagodami, muffiny z owocami leśnymi czy placek z wiśniami.... na sama myśl cieknie ślinka, by zobaczyć takie bezglutenowe ciasto przy swojej filiżance kawy :) 

Druga dobra wiadomość jest taka, że piekarnia bezglutenowa Putka wysyła swoje wypieki do każdego zakątka Polski! Ja zamówiłam taką słodką paczkę na wakacje, na pole namiotowe! Skorzystajcie i Wy, póki trwa sezon!


Poznaj wszystkie bezglutenowe ciasta z owocami w sezonie 2023 z piekarni Putka Bez Glutenu


Słodka paczka na campie

Nie mogłam się oprzeć sezonowym wypiekom bezglutenowym, które piekarnia Putka Bez Glutenu tak apetycznie prezentowała na Facebooku i Instagramie.

Byłam akurat na krótkich wakacjach w Górach Sowich, pod namiotem, na campie. Rano przed południem złożyłam zamówienie, a już następnego dnia odebrałam paczkę w recepcji pola namiotowego. 

I słuchajcie: drożdżówka bezglutenowa ze świeżymi malinami wymiata. Mówisz sobie, że już dość, ale sięgasz po kolejny kawałek. I jeszcze jeden. I dopiero można poczęstować sąsiadów z namiotu obok.... 

Bo oczywiście zamówiłam mały zapas, by pobiesiadować przy kawie z sympatycznymi sąsiadami ze Śląska. Dla mnie takie pogawędki i degustacje są zawsze okazją do opowiedzenia o celiakii i diecie bezglutenowej. Niech wiedza idzie w świat :) 

Słodka paczka na campie
ciasto bezglutenowe Putka Bez glutenu

Drożdżówka z malinami

Bezglutenowa drożdżówka z malinami to dla mnie numer jeden, bez dwóch zdań. Pewnie dlatego, że uwielbiam maliny, więc automatycznie każde ciasto bezglutenowe z tym owocem zdobędzie moje serce.

Drożdżówka bezglutenowa od Putki jest puszysta, apetycznie skręcona i baaardzo bogato nadziana malinami. Jest pyszna prosto z opakowania, ale wszystkie zmysły uszczęśliwia po podgrzaniu w piekarniku (5 minut około 160 st. C). na dodatek nie zawiera mleka, jest więc idealna dla dorosłych i dzieci z celiakią oraz na diecie bezmlecznej. Oprócz jajek nie zawiera jakichkolwiek innych alergenów. 

Drożdżówka z malinami

Ciasto bezglutenowe ze świeżymi jagodami

Naszym sąsiadom z namiotu obok najbardziej za to przypadło do gustu ciasto bezglutenowe ze świeżymi jagodami. Puszyste, lekkie, biszkoptowe. 

Po raz pierwszy w życiu jedli ciasto bezglutenowe i stwierdzili, że smakuje jak klasyczne, pszenne!

To chyba największy komplement, jaki może usłyszeć osoba na diecie bezglutenowej :) 

Ciasto bezglutenowe ze świeżymi jagodami

KOMENTARZE (4)

anka 26/08/2023 22:57
Też uwielbiam, ale czekam na koniec wakacji i powrót mojego ulubionego chleba ze słonecznikiem. Dieta bez glutenu tylko dzięki niemu jest do przyjęcia. Nie zawiedźcie
Bezglutenowa Mama 23/10/2023 22:21
jak pięknie napisałaś o chlebie z Putka Bez Glutenu :)
Agnieszka 25/08/2023 11:04
Ciastka są pyszne, potwierdzam ale niestety jak się przeczyta skład takiej drożdżowki to ma ona mnóstwo chemicznych dodatków. W tym przypadku bezglutenowy nie równa się zdrowy
Bezglutenowa Mama 23/10/2023 22:21
zgadza się, ale ja często podkreślam, że jak ciasto czy drożdżówka ma być podobna w smaku, konsystencji, zapachu i wyglądzie do pszennych wypieków, to nie da się jej upiec z mąki ryzowej, jajek i mleka.... "bogaty" skład na pewno nie jest zaletą, ale bez niego drożdżówka czy ciasto byłyby zdrowsze, jednakże zbite, gliniaste, niejadalne dla dzieci .... na szczęście takich drożdżówek nie jadamy na co dzień :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się