Blog

Sweet box bezglutenowe ciasta z dowozem do domu

26/04/2020

Sweet box bezglutenowe ciasta z dowozem do domu

26/04/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Słodki box z bezglutenowymi ciastami? Strzał w dziesiątkę! Przedsiębiorcza poznanianka z celiakią, pasjonatka słodkich i zdrowych wypieków, nie załamała rąk w kryzysie. Od niespełna roku prowadzi Vaniliową – bezglutenową kawiarnię i cukiernię, cieszącą się dużym powodzeniem. Obecne ograniczenia w handlu oznaczałyby zamknięcie działalności, gdyby nie pomysł na słodkie boxy z ciastami bez glutenu. O co w tym chodzi? Vaniliowa raz w tygodniu proponuje na Facebooku KLIK  zestaw 4-5 słodkich wypieków bezglutenowych.  Zbiera zamówienia, porcje ciast pakuje do kartoników, czyli do boxów i w wyznaczony dzień (najczęściej sobota)  dostarcza pod wskazany adres w okolicy Poznania. Ten wpis powstał w ramach projektu Bezglutenowej Mamy – Kupuj u mniej znanych producentów KLIK.

Bezglutenowe: pączki, szarlotka, sernik, karpatka, brownie…

Zestaw ciast bezglutenowych jest co tydzień inny. W sweet boxie znajduje się zazwyczaj 5 porcji różnych bezglutenowych wypieków. Są tam zarówno słodkości tradycyjne, jak i bez laktozy czy jajek. Słodki box bezglutenowy kosztuje 70 zł (cena zawiera dowóz do klienta – w okolicach Poznania). W ramach słodkiego boxu Cukiernia Vanilowa realizuje również specjalne zamówienia – po telefonicznym ustaleniu składu i wybranego ciasta. 

Jeśli w danym mieście w promieniu około 100 km od Poznania zbierze się kilku chętnych na takie słodkie boxy bezglutenowe, również zostaną one dostarczone pod wskazane adresy. Przykład? W najbliższy czwartek, 30 kwietnia (wyjątkowo dostawa będzie w czwartek, a nie w sobotę – z uwagi na weekend majowy) sweet boxy gluten free można zamawiać do Leszna – już jest tu troje chętnych. Ktoś się domawia? Odsyłam na stronę Vaniliowej – KLIK.

Box z Vaniliowej zamówiłam na dzisiaj, a ponieważ jechałam w stronę Poznania, odbiór nastąpił „na trasie”. Nie było żadnego kłopotu z ustaleniem miejsca i godziny spotkania – Justyna (na zdjęciu obok), właścicielka cukierni, jest bardzo elastyczna w tym zakresie. Co było w dzisiejszym boxie? Bezglutenowe smakołyki: pianka truskawkowa, karpatka, przepyszne kruche z owocami i cynamonem, korytko – czekoladowe ciasto z jabłkami oraz hiszpańskie pączki, które zachwyciły moją 14-letnią Zosię i jej glutenowego tatę, czyli męża Bezglutenowej Mamy. Głupio pisać, ale prawie wyrywali sobie z rąk te angielskie pączki bezglutenowe.

Jak działa Vanilowa – cukiernia bezglutenowa w czasie epidemii?

Vaniliowa Cukiernia Kawiarnia za kilka dni będzie świętować pierwsze urodziny. Stworzyła ją pasjonatka cukiernictwa w klasycznej, ale zdrowej wersji. Justyna sama ma celiakię, na diecie bezglutenowej są również jej dzieci. Swoje wypieki tworzy na bazie masła, zdrowych mąk, cukru lub słodzików, jaj, bitej śmietany – nie korzysta z gotowych półproduktów cukierniczych. Choć jej cukiernia jest bezglutenowa w 100%, obsługuje klientów również na konwencjonalnej, pszennej diecie.

Przed epidemią w Vaniiowej można było zamówić dobra kawę, ciasto, sok, herbatę – i skonsumować te smakołyki przy stoliku. Odkąd jest epidemia koronawirusa, ciasta są sprzedawane wyłącznie w określone dni (informacja jest zawsze na Facebooku), na zamówienie lub właśnie w postaci słodkich boxów. Jednym z hitów Vaniliowej są makaroniki bezglutenowe – przysmak wielu dzieci na diecie bezglutenowej. Vaniliowa specjalizuje się również w wyszukanych tortach bezglutenowych, które piecze i dekoruje Iza – wspólniczka Justyny. Zdjęcia tych dziel sztuki możesz obejrzeć na Facebooku (np. tort w kształcie torebki i buta – szpilki). 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się