Blog

Szybki poradnik: jak upiec puszyste bułki bezglutenowe video

29/04/2022

Szybki poradnik: jak upiec puszyste bułki bezglutenowe video

29/04/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

– Jak upiec takie pyszne, puszyste i białe bułki bezglutenowe? – szeptały mi na ucho mamy, które spędzały Wielkanoc w pensjonacie Moje Tatry i codziennie rano widziały, jak ich dzieci zajadają po kilka bułeczek. Dla mnie to miały być święta bez pracy, ale jak odmówić takim prośbom? No i spontanicznie machnęłyśmy bułki bezglutenowe z 2 kg sprawdzonej mąki Bread Mix Schär. Rozpędziłyśmy się przy kieliszku czerwonego wina  i wyszły nam bezglutenowe warsztaty kulinarne….
 
Przy wesołych rozmowach i poradach upłynął nam cudowny wieczór ❤️❤️ Zobacz to na krótkim filmiku, a poniżej podaję pełen przepis i opis wykonania. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest to, by nie trzymać się ściśle porcji wody podanej w przepisie. Po prostu dolej kilka łyżek jeśli uznasz, że ciasto jest gliniaste i ciężkie. Dzięki temu uzyskasz genialne bułeczki bezglutenowe dla dziecka z celiakią i dla całej rodziny. O sukcesie tych bułek świadczą znakomite opinie, jakie nieustannie zbiera o swoich wypiekach 100% bezglutenowy pensjonat Moje Tatry. 
 
Przepis:
* 500 g bezglutenowej mąki chlebowj, tzw. mix B
użyliśmy mix bread Schär
* około 550 ml letniej wody
* opakowanie 8 g suszonych drożdży bez glutenu 
* 1 łyżeczka soli
* 3 łyżki oleju
Wymieszać 5 minut, ma powstać elastyczne ciasto; jeśli będzie gliniaste, dodać kilka łyżek wody; zostawić pod przykryciem, aż ciasto podwoi objętość (30-60 minut). Formować delikatnie bułeczki, odczekać 10 minut, piec w około 200 stopni C przez około 30 minut do suchego patyczka.

Inne filmy z serii Mama gotuje

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się