Blog

Z tym jedzeniem bezglutenowym przejedziesz więcej kilometrów - video

16/04/2024

Z tym jedzeniem bezglutenowym przejedziesz więcej kilometrów - video

16/04/2024

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jakie jedzenie bezglutenowe zabrać na rowerową wyprawę

Jakie jedzenie bezglutenowe zabrać na rowerową wyprawę albo wędrówkę z plecakiem? Żeby było lekkie, praktyczne i pożywne? 

Kilka dni temu przetestowaliśmy na Ślęży (góra blisko Wrocławia) liofilizowane dania bezglutenowe LYOFOOD i pizzerinki bezglutenowe z PIZZY NATURALNEJ, mąż zajadał się też kabanosami bezglutenowymi od Zyguły. 

Cały prowiant bezglutenowy sprawdził się idealnie na rowerowej wyprawie. 

Pizzerinka bezglutenowa, wyjęta rano z zamrażarki i odpieczona, zachowała miękkość i smak przez kilka godzin. Jako węglowodan dodała nam energię na dalszą jazdę. Daniel, jako mięsożerca, dojadał jeszcze po drodze kabanosy bezglutenowe Zyguły.

Natomiast na szczycie góry kupiliśmy w schronisku wrzątek (400 ml za 4 zł), zalaliśmy sobie liofilizowany obiad bezglutenowy (zielone curry) i po 9 minutach jedliśmy z wielkim apetytem. Jedno danie to ponad 500 kalorii, więc naprawdę się nasyciliśmy. 

Na koniec rozpuściliśmy liofilizowane smoothie w wodzie i ruszyliśmy dalej.

W nagrodę, po powrocie do samochodu, uraczyliśmy się liofilizowanym puddingiem oraz budyniem czekoladowym (w samochodzie mieliśmy wrzątek w termosie). 

Jak wiecie, często pokazuję na blogu różne pomysły na prowiant bezglutenowy do plecaka lub do walizki na wakacje. Testowane teraz bezglutenowa pizzerinka i liofilizowane posiłki bezglutenowe sprawdziły się na medal. Pod ręką(w sakwach lub w plecaku) warto też mieć żele energetyczne (małe tubki) lub musy owocowe w tubkach - naprawdę potrafią ekspresowo dodać sił.

Zobacz: 13 rzeczy, które musisz zabrać na wakacje bez glutenu
jedzenie bezglutenowe na rower pizzerinka pizza naturalna


/współpraca reklamowa/

bezgltenowa zywnosc liofilizowana lyofood


KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się