Blog

Zapraszam na webinar: co zrobić, gdy dziecko z celiakią podjada gluten?

25/04/2023

Zapraszam na webinar: co zrobić, gdy dziecko z celiakią podjada gluten?

25/04/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Poniżej zobacz i posłuchaj webinar z Facebooka

Sposoby na to co zrobić, gdy dziecko z celiakią podjada gluten

Zapraszam na kolejny już webinar o diecie bezglutenowej. Tym razem na tapecie temat ważny dla wielu rodzin: co zrobić, gdy dziecko z celiakią podjada gluten? Porozmawiamy o tym z Gabrysią, mamą 15-letniego Kuby oraz psycholożką Kingą Kot, która rodzinnie też jest związana z celiakią.

Nie podamy oczywiście magicznego zaklęcia, które powstrzyma dzieci i nastolatki z celiakią przed podjadaniem glutenu. Ale podpowiemy, jak temu zapobiegać i co robić, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli.

Najnowszy webinar o diecie bezglutenowej już w środę, 26 kwietnia o godz. 20, na profilu fejsbukowym Bezglutenowej Mamy. Webinar zostanie tam na zawsze, a link pojawi się również w portalu i film - na kanale Bezglutenowej Mamy na YouTube. 

webinar dziecko z celiakia podjada gluten

To się zdarza w wielu domach

Kilka tygodni temu zadzwoniła do mnie Gabrysia ze Szczecina, mama Kuby, mojego 15-letniego kolonisty. Była bardzo zdenerwowana, bo w pokoju syna odkryła papierki po glutenowych batonikach.

Świat stanął jej na głowie, bo od kilkunastu lat robi wszystko, co w jej mocy, by Kubie niczego nie brakowało, by nie czuł się dyskryminowany z powodu diety bezglutenowej. Wydaje majątek na drogie produkty, a on podjada pszenne wafelki za 2 złote…

Gabrysia wie, jakie to ma konsekwencje dla zdrowia, wie, że osobie z celiakią szkodzi najmniejszy okruszek chleba, a co dopiero cały baton! Poczuła się rozczarowana, oszukana. Tak narodził się pomysł webinaru: "Co zrobić, gdy dziecko z celiakią podjada gluten".

Widzimy się tutaj w najbliższą środę, 26 kwietnia, o godzinie 20. Zapraszam serdecznie na spotkanie z moimi gościniami i z Kubą, to pewnie nie będzie łatwa rozmowa, ale jakże ważna.

Zachęcam też do zadawania pytań pod tym postem lub na priv. Pytań, na które chcielibyście uzyskać odpowiedź w trakcie webinaru. Podzielcie się zapowiedzią webinaru o diecie bezglutenowej z innymi, niech dobra wiedza idzie w świat. Bo "podjadanie" glutenu zdarza się naprawdę w wielu domach. 

To się zdarza w wielu domach
Poznaj inne webinary o diecie bezglutenowej, dostępne w portalu

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się